اطلاعات دارویی و دارویاب آنلاین

دارویاب

با استفاده از جستجوگر و دارویاب زیر می توانید در بین 930 نوع دارو جستجو نمایید. اطلاعات دارویی مربوط به داروهای ژنریک و داروهای گیاهی به تفکیک گروه دارویى، موارد مصرف، میزان مصرف، عوارض، تداخل با سایر داروها و… نمایش داده می شود.


تمام یا بخشی از نام داروی مورد نظر (فارسی یا انگلیسی) را در کادر زیر وارد کنید:

 
توجه: اطلاعات ارائه شده در این بخش، از منابع پزشکی مختلف گردآوری شده است و این سایت مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. لطفاً قبل از مصرف هر نوع دارو با پزشک متخصص مشورت نمایید.
 

 

دارو - قرص - کپسول
تفاوت داروی ژنریک و داروی تجاری چیست؟
داروها معمولاً دارای دو نام “ژنریک” و “تجاری” هستند. نام ژنریک نام اصلی داروست که اشاره به مواد شیمیایی دارو دارد، اما نام تجاری دارو، نامی است که توسط تولیدکننده دارو برای آن دارو در نظر گرفته شده است. به عبارتی یک دارو می تواند دارای یک نام ژنریک و چندین نام تجاری باشد. در اغلب مواقع اولین تولیدکننده یک داروی خاص برای مدت مشخصی (مثلاً 20 سال) انحصار تولید آن دارو را بدست گرفته و آن را با نام تجاری خود عرضه می کند. پس از طی شدن مدت انحصار، سایر تولیدکنندگان می توانند آن دارو را با نام ژنریک یا نام تجاری دیگری عرضه کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>