ویژگی های درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چیست؟ درب ضد سرقت دربی است که در مقابل فشار، اهرم، برش و دستکاری قفل از سطح ایمنی بالاتری نسبت به درب های معمولی برخوردار است. البته بهتر است به جای واژه درب ضدسرقت از درب ایمن استفاده شود. چون ساخت دربی که کاملاً ضدسرقت باشد، به راحتی امکان پذیر نیست. این نوع درب ها درصورتیکه قفل شده باشند، ضریب نفوذ سارقان را کاهش می دهند.

- جنس چهارچوب: فلز استفاده شده باید از آلیاژ خوب و باکیفیت باشد و محل های اتصال ورق ها، جوشکاری مناسبی داشته باشند و بهتر است از جوش co2 برای جوشکاری استفاده شود.

- ضخامت چهارچوب: ضخامت چهارچوب باید حداقل 1.5 میلیمتر باشد.

- جنس لولا: بهترین حالت استفاده از 3 عدد لولا و همچنین استفاده از لولای بلبرینگ دار است.

- جنس لایه رویه: بستگی به محل مورد استفاده دارد.

در هنگام خرید درب ضدسرقت به فضای داخلی بین دو طرف درب (که دیده نمی شود) دقت کنید. باید فضای داخلی بین درب از ورق فولادی تشکیل شده باشد و اگر داخل درب تهی از ورق فولادی باشد در حقیقت شما یک درب معمولی در ابعاد بزرگتر خریداری نموده اید که کارایی درب ضدسرقت را نخواهد داشت. ضخامت ورق به کار رفته در آن باید بیش از یک میلیمتر باشد. ورق فولادی برای جلوگیری از شکستن و سوراخ نمودن درب به کار برده می شود. از قفل ها، کلیدها، دستگیره ها و ابزار یراقی با ایمنی بالا استفاده کنید.

درب ضد سرقت
ویژگی های درب ضد سرقت:
– در داخل درب های ضد سرقت از ورق فلزی استفاده می شود که نفوذ سارقان را مشکل می کند.

– بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت از یه نقطه به چهارچوب متصل نشده است و با بهره گیری از قفل ها و ساختار گاو صندوق ها، درب های ضد سرقت از چندین نقطه به چهارچوب متصل می شوند.

– درب های ضد سرقت دارای عایق صوتی هستند.

– درب ضد سرقت بر خلاف درب معمولی به صورتی نصب می شود که فضای خالی در آن وجود نداشته و مانع از آن می شود که سارقین بتوانند با دیلم نمودن آن را باز نمایند.

– درب ضد سرقت از دو لولا مانند درب های معمولی استفاده نمی کند بلکه از سه یا بیش از سه لولا استفاده می شود و همچنین لولاهای درب ضد سرقت به صورت مخفی هستند و یا به سمت داخل می باشند که در واقع دسترسی سارقین به لولا را غیرممکن می سازد.

– در ساخت درب های ضد سرقت از سنگ پشم نسوز برای جلوگیری از حریق استفاده می شود که عایق حرارت می باشد. ساخت این درب ها به گونه ای باید باشد که با رعایت استانداردهای لازم در هنگام آتش سوزی مانع از ورود و کمک رسانی نیروهای امدادی نگردد.

– ساختار درب های ضد سرقت به گونه ای می باشد که بعد از نصب درب، غیر قابل اهرم کردن است.

– در اطراف درب های ضد سرقت از یک نوار یا زه لاستیکی به منظور جلوگیری از ورود گرد و خاک و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده می شود.

– قفل درب های ضد سرقت دارای 11 زبانه است که در سه جهت مختلف عمل می کنند.


درب ضدسرقت
نکاتی در خصوص فریم انتظار درب ضد سرقت:
– زمان نصب فریم انتظار درب های ضد سرقت است باید در پایان عملیات دیوار چینی و قبل از سفیدکاری باشد.

– ابعاد قوطی مورد استفاده در ساخت فریم انتظار بهتر است 4*8 سانتیمتر باشد. البته از ابعاد کمتر نیز می توان استفاده کرد که بستگی به شرایط چهار چوب نیز دارد و بهتر است قبل از نصب آن با مشاورین این گونه درب ها مشورت نمود.

– ابعاد داخل به داخل فریم انتظار باید از ابعاد پشت به پشت لنگه درب ضد سرقت به اندازه یک سانتیمتر بزرگ تر باشد. برای مثال اگر ابعاد فریم انتظار 210*105 باشد، ابعاد لنگه درب باید یک سانتیمتر کوچکتر باشد یعنی 209*104

– فریم انتظار حتماً قبل از نصب، رنگ آمیزی گردد تا در حین عملیات ساختمانی از زنگ زدگی و خوردگی آن جلوگیری شود.

– در هنگام نصب فریم انتظار توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که فریم انتظار به صورت کاملاً تراز و شاقول در محل مورد نظر نصب گردد.

قرار گرفتن سطح فریم انتظار نسبت به سطح محل نصب نیز از موارد مهم دیگر است که باید قسمت پاخور فریم انتظار دقیقا هم سطح با سطح زمین بوده و به هیچ وجه نه بالاتر و نه پایین تر باشد.
درب ضدسرقت
درب ضدسرقت
درب ضدسرقت
درب ضدسرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضدسرقت
درب ضدسرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت
درب ضد سرقت فلزی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>