درب روکش ملچ چیست؟

درب ملچ

ملچ نوعی چوب طبیعی است که به عنوان روکش در درب های روکش ملچ به کار می رود. در ساخت درب های روکشی، یک لایه نازک ورق چوب روی MDF پرس می شود. این لایه نازک ورق، می تواند از انواع مختلف چوب تهیه شود (بلوط، گردو و…) رایج ترین روکش چوب برای MDF، روکش ملچ می باشد. درب های ساخته شده با این ورق با نام درب MDF روکش ملچ یا به اختصار درب روکش ملچ شناخته می شود. درب ملچ با روکش 3 میلیمتر بیشتر برای درب های داخلی و درب ملچ با روکش های 5 و 8 میلیمتر برای درب های ورودی به کار می روند. درب های ساخته شده با این ورق نیاز به رنگ آمیزی دارند.

پرسش: آیا درب ملچ برای سرویس های بهداشتی و حمام مناسب است؟
رنگ استفاده شده بر روی درب MDF روکش ملچ، مخصوصاً اگر نیم پلی استر باشد و قسمت های زیرین درب نیز به خوبی رنگ آمیزی شده باشد، تا حد مطلوبی جلوی نفوذ آب را می گیرد. اما در حمام که علاوه بر آب، بخار آب نیز حضور دارد، پس از مدتی امکان ورقه کردن رنگ وجود دارد و در این زمان، آب مستقیماً یا از طریق چوب کلاف به MDF نفوذ کرده و باعث ورم کردن درب خواهد شد که در صورت رنگ آمیزی مناسب، این درب در محیط های مرطوب حدود 2 سال بدون هیچ آسیبی ماندگاری دارد و پس از آن نیز بایستی قسمت های آسیب دیده به سرعت ترمیم شود.

مشخصات چوب ملچ:
چوب ملچ از گونه های درخت نارون و از نوع درختان روزنه ای است. در درون دارای چوب قهوه ای روشن تا قهوه ای متمایل به قرمز می باشد. چوب ملچ بدون بو و طعم است. از جمله چوب های زیبا، خوش نقش و دکوراتیو ایران می باشد. در درجه اول مناسب برای صنایع روکش سازی است، همچنین در ساخت تخته چند لایه، درهای ماسیو (چوب خالص)، ادوات ورزشی و خراطی پایه ها و نرده ها کاربرد دارد. ملچ چوبی با بافت درشت، نیمه سنگین و نیمه سخت، راست تار و خوشکار با قابلیت تورق عالی، مقاوم در برابر خمش و نسبتاً بادوام در مقابل ضربه می باشد.
ملچ

درب ملچ
درب ملچ
درب روکش ملچ
درب ملچ
درب روکش ملچ

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>