درب ABS چیست؟ درب ضد آب

درب ضدآب abs

ABS مخفف Acrylonitrile botadiene styrene نوعی پلاستیک است که به عنوان روکش در درب های ضد آب ABS به کار می رود. ورق های ABS در ابعاد 212 در 92 سانتیمتر و با ضخامت 2.1 میلیمتر معمولاً در طرح چرم و چوب به کار گرفته می شوند. امکان رنگ آمیزی ورق های ABS وجود دارد.

درب های ضد آب همانطور که از نامشان پیداست در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند و در بیشتر موارد در ساختمان ها برای درب های سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرند. این درب ها به دلیل داشتن رویه ضد آب که بر روی کلاف چوبی پرس شده است، مانع از نفوذ آب و رطوبت به ساختمان داخلی درب می شود. دور تا دور کلاف درب نیز که نمی توان رویه ABS را پرس کرد و از جهاتی در مقابل آب و رطوبت آسیب پذیر است با مایعی به نام رزین پوشانده می شود تا درب از هر نظر عایق رطوبتی باشد. اما در مقابل مزایای این درب عیب هایی نیز دارد که از مهمترین آنها زمان بر بودن ساخت درب است.

درب ضد آب ABS از لحاظ طرح های روی آن بسیار محدودتر از درب های چوبی و درب های MDF می باشد. چرا که طرح های درب MDF توسط دستگاه CNC حک شده و این دستگاه قابلیت حک کردن همه نوع طرح و نقشه (حتی آرم شرکت ها، لوگوها و…) را دارد. این درحالیست که برای ایجاد طرح روی درب های ضد آب ABS فقط می توان چند طرح محدود، آن هم به صورت برجسته چسباند.

مراحل تولید درب های ضد آب ABS:
1- تولید درب خام: درب خام به شیوه معمول با فریم چوبی و شبکه تقویت شده نئوپان در داخل و دو لایه نئوپان به ضخامت 5 میلی متر در طرفین ساخته می شود.

2- آغشتگی با رزین: در این مرحله درب خام کاملاً از رزین ABS اشباع می شود به گونه ای که در پایان، درب تبدیل به آلیاژی از چوب و رزین خواهد شد.

3- روکش نهایی: در مرحله نهایی کلیه زوایا و سطوح درب با ورق ABS یا ABS-PVC به ضخامت 1.2 میلیمتر روکش خواهد شد به طوری که پس از این مرحله، روکش کاملاً به بافت زیرین چسبیده و به هیچ عنوان از یکدیگر جدا نخواهند شد.

درب ضدآب

پرسش: چرا در تولید درب ABS از نئوپان استفاده می شود؟
پاسخ: ترکیب پلیمر ABS با نئوپان بر خلاف MDF کاملاً جدائی ناپذیر بوده و طول عمر درب ABS را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. همچنین به علت اختلاف 2 میلیمتری ضخامت نئوپان نسبت به MDF، درب ABS از استحکام بیشتری برخوردار خواهد شد.

درب ABS-PVC چیست؟
به منظور افزایش تنوع رنگ و طرح، یک لایه روکش PVC بر روی ورق های ABS اضافه می شود تا تنوع ورق های ABS افزایش یابد.

نمونه درب ضدآب ABS :
درب ضد آب
درب ضد آب
درب ضد آب ABS
درب ضد آب ABS
درب ABS
درب ABS
درب ضدآب
درب ضدآب
درب حمام ضد آب
درب حمام ضد آب
درب سرویس ضدآب
درب سرویس ضدآب
در ضد آب
در ضد آب
درب ضد آب
درب ضد آب
درب ضدآب
درب abs
درب abs
درب ABS ضدآب
درب ABS ضدآب
درب ABS
درب ABS
درب ABS
درب ضد اب
درب ضداب
درب ضداب
درب ضداب
درب ضد آب
درب ضدآب

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>