درب PVC چیست؟

درب PVC

در واقع نام دقیق تر این نوع درب، درب MDF روکش PVC است. برای ساخت درب PVC، ابتدا طرح مورد نظر توسط دستگاه CNC روی MDF اجرا شده و سپس روکش PVC با ضخامت 2 یا 4 میلیمتر روی آن وکیوم می شود. قسمت های کناری درب روکش PVC (کلاف درب) را نیز می توان با PVC وکیوم کرد یا با رنگ مشابه، رنگ آمیزی کرد. درب های PVC از نظر اقتصادی مناسب هستند، اما ممکن است از نظر برخی افراد، زیبایی کافی را نداشته باشند.

پرسش: از درب PVC برای چه قسمت هایی از ساختمان می توان استفاده کرد؟
پاسخ: از درب های PVC برای محیط هایی با رطوبت بالا (خصوصاً درصورت وجود بخار آب) و در معرض تابش مستقیم آفتاب نباید استفاده کرد. چسبی که هنگام وکیوم کردن PVC بر روی درب MDF استفاده می شود در دمای 80 درجه مجدداً فعال خواهد شد؛ از این رو نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشد. بهتر است برای درب اتاق ها از درب PVC که ضخامت MDF زیرین آن 3 یا 5 میلیمتر باشد و برای درب ورودی از ضخامت های 8 و 12 میلیمتر استفاده کرد.

درب های PVC خصوصاً ضخامت های 8 و 12 میلیمتر بسیار سنگین هستند و بهتر است در صورت استفاده از درب PVC با این ضخامت ورق، تعداد لولاهای چهارچوب 3 عدد باشد و دقت شود دو لولا در بالای چهارچوب با فاصله 20 سانتیمتر و دیگری در پایین چهارچوب نصب شود.

روکش PVC پی وی سی

روکش PVC پی وی سی

پرسش: آیا درب روکش PVC ضد آب است؟
پاسخ: PVC مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد اما ورق های مورد استفاده در درب، تنها روکشی از PVC است که روی MDF کشیده می شود. سطح روی درب در برابر نفوذ آب، مقاومت خوبی دارد، اما در صورتی که کلاف درب، پی وی سی نشده باشد رطوبت از کلاف نفوذ خواهد کرد. با این وجود، روکش کردن کلاف از میزان نفوذ رطوبت خواهد کاست.

نمونه درب های پی وی سی :
درب PVC
درب PVC
درب پی وی سی
درب پی وی سی
درب پي وي سي
درب پي وي سي
درب PVC
درب PVC
درب پی وی سی
درب PVC
رنگ های PVC

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ / اشتراک‌گذاری

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>